Internet a právo mládeže na informace

Národní centrum bezpečnějšího internetu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

V rámci dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy realizuje Národní centrum bezpečnějšího internetu v rámci programu INFORMACE PRÁVĚ TEĎ! INFORMOVANÝ OBČAN

projekt:

"INTERNET A PRÁVO MLÁDEŽE NA INFORMACE"

Tématem projektu je právo dětí a mládeže na informace a nakládání s nimi s ohledem na elektronickou komunikaci a internet.

Cílem projektu je ukázat mladým lidem, že právo na informace je jedním ze základních práv a jak toto právo realizovat s pomocí online technologií. Ukázat jim, že mohou být lépe informováni o možnostech, které vyplývají z evropského občanství.

Výstupem tohoto projektu bude informační materiál, který bude k dispozici na webových stránkách http://www.bezpecne-online.cz a bude nabídnut ostatním Informačním centrům k využití.

Informace budou šířeny prostřednictvím profilů na sociálních sítích. V průběhu realizace projektu budou dále rozšířeny pedagogům, rodičům a sociálním pracovníkům, kteří jsou zapojeni do projektů Safer Internet, Praha bezpečně online, Vysočina bezpečně online a Social Web – Social Work.

Projekt zvýší povědomí cílové skupiny o právech na informace a nakládání s nimi s důrazem na prostředí internetu a online komunikaci.

Realizace projektu proběhne v období 15. 6. 2013 – 31. 8. 2013.

Stáhněte si informační materiál, který vznikl v rámci projektu "Internet a právo mládeže na informace", v elektronické podobě zde: