Intel PC Basics

Pokud máte zájem zlepšit si své znalosti v oblasti práce s počítačem, nabízíme Vám ke stažení online výukový nástroj Intel PC Basics. Výukový program umožňuje uživatelům zvýšit svou informační gramotnost a získat dovednosti 21. století jak v oblasti technologické tak mediální gramotnosti. Program uživateli PC vysvětluje prostřednictvím intuitivního menu a vizuálních ukázek jak zapnout počítač, uložit soubor, využít funkce pracovní plochy, poslat mail či pracovat s kancelářskými programy. Zároveň uživateli PC poskytuje základní rady jak se bezpečně pohybovat ve virtuálním světě a nenechat se nachytat riziky v sociálních sítích.

Jeho obsah nabízí základní přehled o práci s počítačem a je zvlášť určený pro nové a nezkušené uživatele PC. Provede Vás základními operacemi s počítačem od jeho spuštění a provádění jednoduchých operací i souvisejících nastavení, naučí Vás používat základní a nejrozšířenější počítačové aplikace. Pokud si nejste při práci s počítačem jistí a máte obavy z využívání všech jeho možností, výukový nástroj Intel PC Basics Vám dá základy, které budete moci nadále rozvíjet.

Stáhněte si komprimovaný soubor (ZIP) zde.

Zkopírujte soubor PCB_Win7.zip do svého počítače. Po zkopírování rozbalte archiv do nové složky.
(K rozbalení komprimované složky poklepejte pravým tlačítkem na soubor ZIP a vyberte položku "Winzip, rozbalit do složky..." a vyberte pložku, která vytvoří složku na vaší ploše se stejným názvem, jaký má soubor ZIP.)

Pro první spuštění programu poklepejte na soubor s názvem Start.exe. Program otestuje, jaký procesor používá Váš počítač a spustí se pouze v případě, bude-li detekován procesor Intel.

Program INTEL® PC BASICS nebude fungovat, pokud nespustíte jako první tento soubor. Není potřeba spouštět soubor Start.exe vícekrát.

Pokud dokončíte proces inicializace programu Start.exe výukový program Intel® PC Basics se spustí automaticky. Pokud ukončíte činnost programu Intel® PC Basics, znovu jeho činnost obnovíte poklepáním na soubor control_movie.exe.